On Sale
5% OFF
SKU: SPMXSEM0503
Spektrum Firma 6000kv Brushless Motor/ESC 22-in-1 Combo With IC2 Connector - SPMXSEM0503
$178.59
or 4 payments of $44.65 with
Info
Price Matchup
Description
Spektrum Firma 6000kv Brushless Motor/ESC 22-in-1 Combo With IC2 Connector
This Firma Brushless Motor / ESC 2-in-1 Combo, 6000Kv: IC2 is compatible with the Losi Mini-B Brushless Buggy (LOS01024T1, LOS01024T2)
Description
SpecificationsSpektrum Firma 6000kv Brushless Motor/ESC 22-in-1 Combo With IC2 Connector
This Firma Brushless Motor / ESC 2-in-1 Combo, 6000Kv: IC2 is compatible with the Losi Mini-B Brushless Buggy (LOS01024T1, LOS01024T2)
Description
Spektrum Firma 6000kv Brushless Motor/ESC 22-in-1 Combo With IC2 Connector
This Firma Brushless Motor / ESC 2-in-1 Combo, 6000Kv: IC2 is compatible with the Losi Mini-B Brushless Buggy (LOS01024T1, LOS01024T2)
Specifications
| SKU | SPMXSEM0503 |
| Barcode # | 605482180938 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ