Team associated RC10B74.1 Carbon Fiber Chassis Brace Support Set, 2.0mm 92284
or 4 payments of $9.09 with
Info
Description
Team associated RC10B74.1 Carbon Fiber Chassis Brace Support Set, 2.0mm 92284
This is an optional Team Associated RC10 B74.1 Factory Team 2.0mm Carbon Chassis Brace Support Set, intended for use with the RC10 B74.1 and RC10 B74.1D Team 1/10 4WD Off-Road Electric Buggy Kits. This part is cut from quality carbon plate.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74.1
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Description
SpecificationsTeam associated RC10B74.1 Carbon Fiber Chassis Brace Support Set, 2.0mm 92284
This is an optional Team Associated RC10 B74.1 Factory Team 2.0mm Carbon Chassis Brace Support Set, intended for use with the RC10 B74.1 and RC10 B74.1D Team 1/10 4WD Off-Road Electric Buggy Kits. This part is cut from quality carbon plate.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74.1
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Team associated RC10B74.1 Carbon Fiber Chassis Brace Support Set, 2.0mm 92284
This is an optional Team Associated RC10 B74.1 Factory Team 2.0mm Carbon Chassis Brace Support Set, intended for use with the RC10 B74.1 and RC10 B74.1D Team 1/10 4WD Off-Road Electric Buggy Kits. This part is cut from quality carbon plate.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74.1
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
| SKU | ASS92284 |
| Barcode # | 784695922846 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock