Team Associated RC10B74.1 Front Shock Tower, 23mm, carbon fiber
or 4 payments of $10.71 with
Info
Description
This is a replacement Team Associated RC10B74.1 23mm Carbon Fiber Front Shock Tower, intended for use with the RC10 B74.1 and B74.1D Team 1/10 4WD Electric Buggy Kits.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Description
Specifications
This is a replacement Team Associated RC10B74.1 23mm Carbon Fiber Front Shock Tower, intended for use with the RC10 B74.1 and B74.1D Team 1/10 4WD Electric Buggy Kits.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
This is a replacement Team Associated RC10B74.1 23mm Carbon Fiber Front Shock Tower, intended for use with the RC10 B74.1 and B74.1D Team 1/10 4WD Electric Buggy Kits.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
| SKU | ASS92265 |
| Barcode # | 784695922655 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0230kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock