The Army Painter Battlefields Basing Set
or 4 payments of $7.87 with
Info
Description
A super saver set of high-quality basing materials and glue all-in-one set - The perfect gift!
This amazing set has been designed to give the wargamer a one box fits all for you miniature bases. Includes all the basic basing materials you need to make any base for your miniatures. It also includes a free 50ml Battlefields Basing Glue as well as The Army Painter Technique Painting Guide.
Contents:
Free 50ml Battlefields Basing Glue
Brown Battleground
Battlefield Rocks
Swamp Tuft (35 Pieces)
Summer Undergrowth
Battlefield Field Grass
Battlefield Snow
Description
SpecificationsA super saver set of high-quality basing materials and glue all-in-one set - The perfect gift!
This amazing set has been designed to give the wargamer a one box fits all for you miniature bases. Includes all the basic basing materials you need to make any base for your miniatures. It also includes a free 50ml Battlefields Basing Glue as well as The Army Painter Technique Painting Guide.
Contents:
Free 50ml Battlefields Basing Glue
Brown Battleground
Battlefield Rocks
Swamp Tuft (35 Pieces)
Summer Undergrowth
Battlefield Field Grass
Battlefield Snow
A super saver set of high-quality basing materials and glue all-in-one set - The perfect gift!
This amazing set has been designed to give the wargamer a one box fits all for you miniature bases. Includes all the basic basing materials you need to make any base for your miniatures. It also includes a free 50ml Battlefields Basing Glue as well as The Army Painter Technique Painting Guide.
Contents:
Free 50ml Battlefields Basing Glue
Brown Battleground
Battlefield Rocks
Swamp Tuft (35 Pieces)
Summer Undergrowth
Battlefield Field Grass
Battlefield Snow
| SKU | TAPBF4301 |
| Barcode # | 5713799430105 |
| Brand | The Army Painter |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock