DUBRO 188 BALL LINK SOCKETS (4 PCS PER PACK)
or 4 payments of $1.08 with
Info
Description
DUBRO 188 BALL LINK SOCKETS (4 PCS PER PACK)
Self-threading nylon ball link sockets. When switching radios to another plane, you can keep the same trim setting for future flights by leaving the nylon links on the pushrods. For up to .072 wire.
Key Features:
- 4 per package
- Self-threading nylon
Description
SpecificationsDUBRO 188 BALL LINK SOCKETS (4 PCS PER PACK)
Self-threading nylon ball link sockets. When switching radios to another plane, you can keep the same trim setting for future flights by leaving the nylon links on the pushrods. For up to .072 wire.
Key Features:
- 4 per package
- Self-threading nylon
DUBRO 188 BALL LINK SOCKETS (4 PCS PER PACK)
Self-threading nylon ball link sockets. When switching radios to another plane, you can keep the same trim setting for future flights by leaving the nylon links on the pushrods. For up to .072 wire.
Key Features:
- 4 per package
- Self-threading nylon
| SKU | DBR188 |
| Barcode # | 11859001889 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder