DUBRO 189 AILERON HORN WIRE BALL LINK (2 PCS PER PACK)
or 4 payments of $2.17 with
Info
Description
DUBRO 189 AILERON HORN WIRE BALL LINK (2 PCS PER PACK)
Change old strip aileron connectors to ball link control. Fitting also useful as dual take off connectors. 8 piece set includes: (2) horn wire ball links for 3/32 diameter wire, (2) self threading nylon socket, (2) threaded couplers 3/4 long with 3/8 2-56 thread for up to .072 wire and (2) 4-40 screws.
Key Features:
- 2 per package
- useful as dual take off connectors
Description
SpecificationsDUBRO 189 AILERON HORN WIRE BALL LINK (2 PCS PER PACK)
Change old strip aileron connectors to ball link control. Fitting also useful as dual take off connectors. 8 piece set includes: (2) horn wire ball links for 3/32 diameter wire, (2) self threading nylon socket, (2) threaded couplers 3/4 long with 3/8 2-56 thread for up to .072 wire and (2) 4-40 screws.
Key Features:
- 2 per package
- useful as dual take off connectors
DUBRO 189 AILERON HORN WIRE BALL LINK (2 PCS PER PACK)
Change old strip aileron connectors to ball link control. Fitting also useful as dual take off connectors. 8 piece set includes: (2) horn wire ball links for 3/32 diameter wire, (2) self threading nylon socket, (2) threaded couplers 3/4 long with 3/8 2-56 thread for up to .072 wire and (2) 4-40 screws.
Key Features:
- 2 per package
- useful as dual take off connectors
| SKU | DBR189 |
| Barcode # | 11859001896 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock