Hobbywing Ace Brushless 1/8th combo 150A/4268 1900 HWAPBL15042681900
or 4 payments of $80.26 with
Info
Description
Hobbywing Ace Brushless 1/8th combo 150A/4268 1900 HWAPBL15042681900
ACE POWER 1/8TH BUGGY COMBO
ESC = HW OEM 150amp Water proof ESC fitted with bullet and T (Deans style) plugs fitted
MOTOR = 42mm x 68mm size, 1900KV, 5mm diameter shaft, 4 pole
PROGRAM CARD = HW LED style program card included
This system is an easy to use and set up Buggy or Truggy sensorless system that is designed to run on 4 or 6 cell lipo.
Description
SpecificationsHobbywing Ace Brushless 1/8th combo 150A/4268 1900 HWAPBL15042681900
ACE POWER 1/8TH BUGGY COMBO
ESC = HW OEM 150amp Water proof ESC fitted with bullet and T (Deans style) plugs fitted
MOTOR = 42mm x 68mm size, 1900KV, 5mm diameter shaft, 4 pole
PROGRAM CARD = HW LED style program card included
This system is an easy to use and set up Buggy or Truggy sensorless system that is designed to run on 4 or 6 cell lipo.
Hobbywing Ace Brushless 1/8th combo 150A/4268 1900 HWAPBL15042681900
ACE POWER 1/8TH BUGGY COMBO
ESC = HW OEM 150amp Water proof ESC fitted with bullet and T (Deans style) plugs fitted
MOTOR = 42mm x 68mm size, 1900KV, 5mm diameter shaft, 4 pole
PROGRAM CARD = HW LED style program card included
This system is an easy to use and set up Buggy or Truggy sensorless system that is designed to run on 4 or 6 cell lipo.
| SKU | HWAPBL15042681900 |
| Barcode # | 8793000024719 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock