On Sale
5% OFF
SKU: 5000SC403SDEAN
NXE 11.1V 5000Mah 40C Soft Case Lipo Battery With Deans Plug - 5000SC403SDEAN
$94.95
or 4 payments of $23.74 with
Info
Price Matchup
Description
NXE 11.1V 5000Mah 40C Soft Case Lipo Battery With Deans Plug - 5000SC403SDEAN
Product Information
28*43*130 385g (5000SC403SDEAN)
Description
SpecificationsNXE 11.1V 5000Mah 40C Soft Case Lipo Battery With Deans Plug - 5000SC403SDEAN
Product Information
28*43*130 385g (5000SC403SDEAN)
Description
NXE 11.1V 5000Mah 40C Soft Case Lipo Battery With Deans Plug - 5000SC403SDEAN
Product Information
28*43*130 385g (5000SC403SDEAN)
Specifications
| SKU | 5000SC403SDEAN |
| Barcode # | 6925780561012 |
| Brand | NXE BATTERIES |
| Shipping Weight | 0.3710kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ