On Sale
10% OFF
SKU: ASS91859
Team Associated RC10B6.2 CVA axle [+2mm] ASS91859
$26.37
or 4 payments of $6.59 with
Info
Price Matchup
Description
This is a pack of two replacement Team Associated RC10 B6.2 +2mm CVA Axles, intended for use with the RC10 B6.2 and RC10 B6.2D Team Kits.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
Description
SpecificationsThis is a pack of two replacement Team Associated RC10 B6.2 +2mm CVA Axles, intended for use with the RC10 B6.2 and RC10 B6.2D Team Kits.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
Description
This is a pack of two replacement Team Associated RC10 B6.2 +2mm CVA Axles, intended for use with the RC10 B6.2 and RC10 B6.2D Team Kits.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
Specifications
| SKU | ASS91859 |
| Barcode # | 784695918597 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0280kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ