Team associated Turnbuckles, 3.5x48mm, steel 92337
or 4 payments of $4.50 with
Info
Description
Team associated Turnbuckles, 3.5x48mm, steel 92337
Team Associated 3.5x48mm Steel Turnbuckles. These are optional stronger turnbuckles intended for the RC10B6, RC10T6, and RC10SC6 series of vehicles when paired with the larger 3.5mm ballcups (ASC92308). Package includes two 3.5x48mm turnbuckles.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T6.1
- RC10T6.2
Description
SpecificationsTeam associated Turnbuckles, 3.5x48mm, steel 92337
Team Associated 3.5x48mm Steel Turnbuckles. These are optional stronger turnbuckles intended for the RC10B6, RC10T6, and RC10SC6 series of vehicles when paired with the larger 3.5mm ballcups (ASC92308). Package includes two 3.5x48mm turnbuckles.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T6.1
- RC10T6.2
Team associated Turnbuckles, 3.5x48mm, steel 92337
Team Associated 3.5x48mm Steel Turnbuckles. These are optional stronger turnbuckles intended for the RC10B6, RC10T6, and RC10SC6 series of vehicles when paired with the larger 3.5mm ballcups (ASC92308). Package includes two 3.5x48mm turnbuckles.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T6.1
- RC10T6.2
| SKU | ASS92337 |
| Barcode # | 784695923379 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock