On Sale
10% OFF
SKU: ASS25846
Team Associated MT10 Aluminium Shock Kit, Rear, 25846
$71.46
or 4 payments of $17.86 with
Info
Price Matchup
Description
Team Associated Factory Team MT10 Aluminum Rear Shock Kit. Upgrade your plastic shocks to these aluminum threaded shocks. These shocks are more durable and look great. Package includes two assembled rear shocks.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Description
SpecificationsTeam Associated Factory Team MT10 Aluminum Rear Shock Kit. Upgrade your plastic shocks to these aluminum threaded shocks. These shocks are more durable and look great. Package includes two assembled rear shocks.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Description
Team Associated Factory Team MT10 Aluminum Rear Shock Kit. Upgrade your plastic shocks to these aluminum threaded shocks. These shocks are more durable and look great. Package includes two assembled rear shocks.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Specifications
| SKU | ASS25846 |
| Barcode # | 784695258464 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ